Zastanawiasz się, jakie sklepy są otwarte w niedzielę? Chcesz zrobić małe zakupy końcem tygodnia, ale przez zakaz handlu nie wiesz, gdzie możesz je zrobić? Dowiedz się, które sklepy otwarte w niedzielę mogą działać leganie oraz gdzie je znaleźć.

Sklepy otwarte w niedzielę – czy można znaleźć otwarty sklep w niedzielę?

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę? Dlaczego część placówek może być czynna, a inne nie? W Polsce od 2018 r. obowiązuje zakaz niedzielnego handlu. Z racji tego nie znajdziemy szczególnie wielkopowierzchniowych marketów otwartych w niedzielę. Choć jeszcze do niedawna mogliśmy skorzystać z ich usług, obecnie ponownie pozostają one nieczynne. Powodem tego jest zaostrzenie przepisów o placówkach pocztowych, których to status przyjmowały hipermarkety. Niestety rząd uściślił, że placówką pocztową mogą być jedynie miejsca, które 40% przychodów uzyskują właśnie z działalności pocztowej. Istnieje jednak luka prawna, która pozwala na sklepy otwarte w niedzielę.

Sklep otwarty w niedzielę? Jak to możliwe?

Sklepy otwarte w niedzielę mogą być wtedy, kiedy ich obsługą zajmą się właściciele bądź ich krewni. Poza tymi osobami w dzień wolny od handlu w sklepie nie powinny znaleźć się żadni inni pracownicy, chyba że w roli klientów. Jest to jednak dobrowolna decyzja, dlatego część sklepów pozostaje otwarta przez 7 dni w tygodniu, a inne są czynne wyłącznie w niektóre niedziele.

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę?

Z racji tego, że sklepy czynne w niedzielę mogą pozostać wyłącznie wtedy, kiedy za ladą stanie właściciel, oczywiste jest to, że otwarte będą wyłącznie małe sklepiki spożywcze, najczęściej ulokowane na osiedlach. Poza spożywczakami możesz liczyć również na usługi sklepów na stacjach PKP, na stacjach benzynowych, aptek, kwiaciarni czy skupów rolnych.

Sklepy czynne w niedzielę – co z franczyzami?

Często można usłyszeć pytanie: czy Żabka jest otwarta w niedzielę? Tak! Franczyzy również mogą pozostać czynne w dzień wolny od handlu. Właścicielami tych placówek są franczyzobiorcy, dlatego nie ma żadnych przeszkód, aby mogli otworzyć w niedziele swój sklep. Otwarty w niedzielę market sieci Żabka możesz znaleźć w wielu miejscach. Upewnij się jednak wcześniej, że na pewno będzie czynny w niedziele. Możesz zapytać pracowników, a na większości Żabek znajdziesz szyld informacyjny. Żabki są więc sklepami czynnymi 7 dni w tygodniu.

1 komentarz
Dodaj komentarz
Warte przeczytania

Gadżety reklamowe, które mogą odmienić naszą firmę!

Prowadzenie działalności gospodarczej wymusza na nas potrzebę ciągłych zmian, które mają na…

Na jakie parametry zwracać przy zimowej odzieży roboczej

W wielu zawodach niezbędne jest wykonywanie swoje pracy na zewnątrz. Dotyczy to…