Małe dzieci uwielbiają bawić się zwykłymi przedmiotami z domu. Jeżeli da się coś otworzyć, przekręcić czy przesunąć, to będzie to fascynujące doświadczenie. Rzecz jasna z reguły te najciekawsze przedmioty trzeba przed dziećmi w jakiś sposób zabezpieczać, lecz za to można im dać coś w zamian, co z pewnością ucieszy wszystkich młodych odkrywców. Taką zabawką może być tablica sensoryczna. Najczęściej zrobiona z deski lub sklejki, do której przyczepione są rozmaite rzeczy.

Mogą to być zębatki, przełączniki czy pokrętła, idealnie nadające się do sprawdzania, jakie jest ich działanie. Świetnie świetnie się też sprawdzają elementy emitujące dźwięki, na przykład dzwonki, trąbki czy cymbałki, ale tych elementów może być dużo więcej. Każdy z nich będzie coś wnosił, każdy z nich pokaże coś nowego i zmusi do działania wyobraźnię. Tablice manualne są niezastąpione jeśli chodzi o odkrywanie przez maluchy otaczającego świata, świetnie sprawdzają się nawet w wieku pięciu czy sześciu lat. Ogromnym ich plusem jest to, że umożliwiają samodzielne odkrywanie. Wszystko, co tablica edukacyjna dla dzieci będzie zawierać, jest do dyspozycji, nie ma obawy, że któryś z rodziców podejdzie i zabierze z takim trudem zdobyty skarb. Następną sprawą jest okrywanie.

Za każdym razem, kiedy dziecko zaczyna się bawić, odkrywa nowe rzeczy, poznaje jak dokładnie poszczególne elementy funkcjonują. Wpływa to bardzo dobrze na motoryczny rozwój, gdyż poprawia się koordynacja rąk i wzroku a także rośnie kreatywne podejście. Równocześnie w wielu przypadkach zajdzie konieczność poćwiczenia cierpliwości i wytrwałości, czyli cech, które tak mocno się przydają jak się jest dorosłym. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane tablice edukacyjne dla dzieci bez żadnego problemu mogą wytrzymać kilka lat intensywnej zabawy, i przez ten czas na pewno pomogą w dużym stopniu w rozwoju naszego malucha.

Producenci takich tablic mają w ofercie sporo ich modeli, które się różnią zawartością i rozmiarem. Jeżeli ktoś czuje się na siłach, to może też samodzielnie taką tablicę zrobić, nie jest to żadne skomplikowane wyzwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Warte przeczytania

Jak znaleźć sklep spożywczy otwarty w niedzielę?

Zastanawiasz się, jakie sklepy są otwarte w niedzielę? Chcesz zrobić małe zakupy…